Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2007 AA-B North
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EF96ADF4-15A7-4AFE-929B-AFA498B2FD29&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : Matrix B07 NC Blu
A2 : Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael
A3 : Express Boys 2007 Select - Hargreaves
A4 : Fallbrook Villa FC B2007
A5 : San Marcos Revolution - B2007 Green
A6 : Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
A7 : Attack B07 Black
A8 : LAGSD B07 White-Tuholski

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487353  Ingold Sports Park  01:40 PM  1 A4 vs A7Fallbrook Villa FC B2007vs.Attack B07 Black
 487352  Encinitas Community Park  03:10 PM  5 A3 vs A8Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.LAGSD B07 White-Tuholski
 487354  Hollandia Park  03:20 PM  1 A5 vs A6San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487351  San Elijo Pk Hilltop  06:00 PM  2 A1 vs A2Matrix B07 NC Bluvs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487357  Hollandia Park  09:20 AM  1 A1 vs A3Matrix B07 NC Bluvs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves
 487358  Luz Duran Park  12:40 PM  1B A2 vs A4Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.Fallbrook Villa FC B2007
 487355  Alga Norte Comm Pk  01:00 PM  2 A8 vs A5LAGSD B07 White-Tuholskivs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487356  Luz Duran Park  03:20 PM  1B A6 vs A7Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.Attack B07 Black

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487361  Luz Duran Park  08:00 AM  1B A6 vs A2Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael
 487359  Horizon Church  08:30 AM  1B A7 vs A8Attack B07 Blackvs.LAGSD B07 White-Tuholski
 487360  Walnut Grove  10:40 AM  2 A5 vs A3San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves
 487362  Ingold Sports Park  05:40 PM  1 A4 vs A1Fallbrook Villa FC B2007vs.Matrix B07 NC Blu

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487366  Luz Duran Park  10:30 AM  1B A6 vs A4Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.Fallbrook Villa FC B2007
 487364  Horizon Church  12:30 PM  1B A7 vs A3Attack B07 Blackvs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves
 487363  Walnut Grove  01:20 PM  2 A5 vs A1San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.Matrix B07 NC Blu
 487365  Alga Norte Comm Pk  03:10 PM  3 A8 vs A2LAGSD B07 White-Tuholskivs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487370  Hollandia Park  09:20 AM  1 A1 vs A6Matrix B07 NC Bluvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487368  Horizon Church  11:40 AM  1B A7 vs A5Attack B07 Blackvs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487369  Alga Norte Comm Pk  01:00 PM  3 A8 vs A4LAGSD B07 White-Tuholskivs.Fallbrook Villa FC B2007
 487367  Luz Duran Park  02:30 PM  1B A2 vs A3Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487372  Horizon Church  09:00 AM  1B A7 vs A1Attack B07 Blackvs.Matrix B07 NC Blu
 487373  Alga Norte Comm Pk  11:40 AM  2 A8 vs A6LAGSD B07 White-Tuholskivs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487371  Walnut Grove  12:00 PM  2 A5 vs A2San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael
 487374  Encinitas Community Park  03:10 PM  5 A3 vs A4Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.Fallbrook Villa FC B2007

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487377  Luz Duran Park  08:00 AM  1B A6 vs A3Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves
 487378  Luz Duran Park  09:20 AM  1B A2 vs A7Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.Attack B07 Black
 487376  Ingold Sports Park  01:40 PM  1 A4 vs A5Fallbrook Villa FC B2007vs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487375  San Elijo Pk Hilltop  06:10 PM  2 A1 vs A8Matrix B07 NC Bluvs.LAGSD B07 White-Tuholski

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487382  Luz Duran Park  09:20 AM  1B A6 vs A5Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487380  Alga Norte Comm Pk  10:20 AM  2 A8 vs A3LAGSD B07 White-Tuholskivs.Express Boys 2007 Select - Hargreaves
 487381  Horizon Church  10:35 AM  1B A7 vs A4Attack B07 Blackvs.Fallbrook Villa FC B2007
 487379  Luz Duran Park  10:40 AM  1B A2 vs A1Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.Matrix B07 NC Blu

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487384  Horizon Church  08:30 AM  1B A7 vs A6Attack B07 Blackvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487383  Hollandia Park  11:00 AM  1 A5 vs A8San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.LAGSD B07 White-Tuholski
 487385  Encinitas Community Park  03:10 PM  5 A3 vs A1Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.Matrix B07 NC Blu
 487386  Ingold Sports Park  03:45 PM  1 A4 vs A2Fallbrook Villa FC B2007vs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487389  Luz Duran Park  08:00 AM  1B A2 vs A6Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487388  San Dieguito Sports Complex  08:00 AM  1 A3 vs A5Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487387  Alga Norte Comm Pk  03:40 PM  2 A8 vs A7LAGSD B07 White-Tuholskivs.Attack B07 Black
 487390  San Elijo Pk Hilltop  04:50 PM  2 A1 vs A4Matrix B07 NC Bluvs.Fallbrook Villa FC B2007

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487394  Ingold Sports Park  08:00 AM  1 A4 vs A6Fallbrook Villa FC B2007vs.Tiffinys Pachuca 2007 - Amador
 487393  Luz Duran Park  12:40 PM  1B A2 vs A8Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismaelvs.LAGSD B07 White-Tuholski
 487391  San Elijo Pk Hilltop  01:00 PM  2 A1 vs A5Matrix B07 NC Bluvs.San Marcos Revolution - B2007 Green
 487392  Encinitas Community Park  01:50 PM  5 A3 vs A7Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.Attack B07 Black

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487397  Ingold Sports Park  09:30 AM  1 A4 vs A8Fallbrook Villa FC B2007vs.LAGSD B07 White-Tuholski
 487396  Walnut Grove  10:40 AM  2 A5 vs A7San Marcos Revolution - B2007 Greenvs.Attack B07 Black
 487395  Encinitas Community Park  03:10 PM  5 A3 vs A2Express Boys 2007 Select - Hargreavesvs.Tiffinys Pachuca Boys 2007 - Ismael
 487398  Luz Duran Park  04:30 PM  1B A6 vs A1Tiffinys Pachuca 2007 - Amadorvs.Matrix B07 NC Blu






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.