Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2007 AA-A North
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=C5C379D0-1F50-4CD1-B94A-5DAF7A2DABCF&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
A2 : Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
A3 : San Diego SC B2007 Black
A4 : Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin
A5 : San Diego SC B2007 Silver
A6 : FC Heat B2007 BLUE
A7 : LAGSD B07 White-Jones
A8 : DMCV Sharks B2007 - Penton

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487225  4S Ranch Sports Park  09:30 AM  7 A3 vs A8San Diego SC B2007 Blackvs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487224  Mesa Verde MS  10:45 AM  2 A1 vs A2San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
 487227  Rolling Hills Pk  11:00 AM  1 A5 vs A6San Diego SC B2007 Silvervs.FC Heat B2007 BLUE
 487226  Encinitas Community Park  01:50 PM  5 A4 vs A7Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.LAGSD B07 White-Jones

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487229  Frances Ryan Park  08:00 AM  7 A6 vs A7FC Heat B2007 BLUEvs.LAGSD B07 White-Jones
 487228  Torrey Hills Park  09:00 AM  2 A8 vs A5DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.San Diego SC B2007 Silver
 487230  Mesa Verde MS  11:30 AM  2 A1 vs A3San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.San Diego SC B2007 Black
 487231  Luz Duran Park  02:00 PM  1B A2 vs A4Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487234  Frances Ryan Park  11:00 AM  7 A6 vs A2FC Heat B2007 BLUEvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
 487232  Alga Norte Comm Pk  11:40 AM  2 A7 vs A8LAGSD B07 White-Jonesvs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487235  Encinitas Community Park  12:30 PM  5 A4 vs A1Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
 487233  Rolling Hills Pk  02:30 PM  1 A5 vs A3San Diego SC B2007 Silvervs.San Diego SC B2007 Black

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487236  Rolling Hills Pk  10:30 AM  1 A5 vs A1San Diego SC B2007 Silvervs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
 487238  Torrey Hills Park  12:10 PM  2 A8 vs A2DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
 487239  Frances Ryan Park  12:30 PM  7 A6 vs A4FC Heat B2007 BLUEvs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin
 487237  Alga Norte Comm Pk  01:00 PM  2 A7 vs A3LAGSD B07 White-Jonesvs.San Diego SC B2007 Black

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487259  Encinitas Community Park  12:40 PM  1 A4 vs A2Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487243  Mesa Verde MS  10:35 AM  2 A1 vs A6San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.FC Heat B2007 BLUE
 487242  Torrey Hills Park  10:40 AM  2 A8 vs A4DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin
 487241  Alga Norte Comm Pk  11:40 AM  2 A7 vs A5LAGSD B07 White-Jonesvs.San Diego SC B2007 Silver
 487240  Luz Duran Park  01:10 PM  1B A2 vs A3Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.San Diego SC B2007 Black

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487244  Southcreek Neighborhood PK  11:00 AM  1 A5 vs A2San Diego SC B2007 Silvervs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
 487246  Torrey Hills Park  01:20 PM  2 A8 vs A6DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.FC Heat B2007 BLUE
 487245  Alga Norte Comm Pk  01:50 PM  3 A7 vs A1LAGSD B07 White-Jonesvs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
 487247  Southcreek Neighborhood PK  02:00 PM  1 A3 vs A4San Diego SC B2007 Blackvs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487250  Frances Ryan Park  08:00 AM  2 A6 vs A3FC Heat B2007 BLUEvs.San Diego SC B2007 Black
 487248  Mesa Verde MS  09:10 AM  2 A1 vs A8San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487251  Luz Duran Park  10:40 AM  1B A2 vs A7Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.LAGSD B07 White-Jones
 487249  Encinitas Community Park  04:30 PM  5 A4 vs A5Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.San Diego SC B2007 Silver

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487252  Luz Duran Park  08:00 AM  1B A2 vs A1Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
 487255  Frances Ryan Park  09:30 AM  7 A6 vs A5FC Heat B2007 BLUEvs.San Diego SC B2007 Silver
 487253  Torrey Hills Park  10:40 AM  2 A8 vs A3DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.San Diego SC B2007 Black
 487254  Alga Norte Comm Pk  03:40 PM  2 A7 vs A4LAGSD B07 White-Jonesvs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487256  Southcreek Neighborhood PK  08:00 AM  1 A5 vs A8San Diego SC B2007 Silvervs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487257  Alga Norte Comm Pk  10:20 AM  2 A7 vs A6LAGSD B07 White-Jonesvs.FC Heat B2007 BLUE
 487258  Southcreek Neighborhood PK  12:20 PM  1 A3 vs A1San Diego SC B2007 Blackvs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487260  Torrey Hills Park  08:00 AM  2 A8 vs A7DMCV Sharks B2007 - Pentonvs.LAGSD B07 White-Jones
 487262  Luz Duran Park  09:20 AM  1B A2 vs A6Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.FC Heat B2007 BLUE
 487261  4S Ranch Sports Park  09:30 AM  7 A3 vs A5San Diego SC B2007 Blackvs.San Diego SC B2007 Silver
 487263  Mesa Verde MS  10:40 AM  2 A1 vs A4San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.Express Boys 2007 Select - Elenz-Martin

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487265  Rolling Hills Pk  10:30 AM  1 A3 vs A7San Diego SC B2007 Blackvs.LAGSD B07 White-Jones
 487266  Luz Duran Park  11:20 AM  1B A2 vs A8Tiffinys Pachuca 2007 - Josevs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487264  Mesa Verde MS  11:50 AM  2 A1 vs A5San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripevs.San Diego SC B2007 Silver
 487267  Encinitas Community Park  03:10 PM  5 A4 vs A6Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.FC Heat B2007 BLUE

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 487268  4S Ranch Sports Park  08:00 AM  7 A3 vs A2San Diego SC B2007 Blackvs.Tiffinys Pachuca 2007 - Jose
 487271  Frances Ryan Park  08:00 AM  7 A6 vs A1FC Heat B2007 BLUEvs.San Diego Football Academy - 01 - B2007 Stripe
 487270  Encinitas Community Park  09:50 AM  5 A4 vs A8Express Boys 2007 Select - Elenz-Martinvs.DMCV Sharks B2007 - Penton
 487269  Rolling Hills Pk  12:00 PM  1 A5 vs A7San Diego SC B2007 Silvervs.LAGSD B07 White-Jones






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.