Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2000 AA-A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A1AEA06A-4B3D-40B3-9E52-E44B63AB7907&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A2 : Atlante SD Machine Soccer
A3 : Xolos Academy FC - B2001
A4 : Aztecs FC B00 Premier Silver
A5 : FC Heat B2000 WHITE
A6 : Fallbrook Villa FC B2001
A7 : Oceanside Breakers - B01 Blu
A8 : Atlante SD Trinity
A9 : Atlante SD Machine Soccer
A10 : Yalla Soccer Club - B2001
A11 : Hotspurs USA - B2000
A12 : Hotspurs USA - B00-01
A13 : San Diego Football Academy- B2000

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498629  SoCal Soccer Complex  10:00 AM  2 A7 vs A10Oceanside Breakers - B01 Bluvs.Yalla Soccer Club - B2001
 498626  Palm Ridge Park  12:50 PM  6 A4 vs A13Aztecs FC B00 Premier Silvervs.San Diego Football Academy- B2000
 498628  Ingold Sports Park  02:00 PM  3 A6 vs A11Fallbrook Villa FC B2001vs.Hotspurs USA - B2000
 498630  Larsen Field  02:00 PM  1 A9 vs A8Atlante SD Machine Soccervs.Atlante SD Trinity
 498627  Frances Ryan Park  04:50 PM  1 A5 vs A12FC Heat B2000 WHITEvs.Hotspurs USA - B00-01

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498636  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A9 vs A10Atlante SD Machine Soccervs.Yalla Soccer Club - B2001
 498634  SoCal Soccer Complex  10:30 AM  1 A7 vs A12Oceanside Breakers - B01 Bluvs.Hotspurs USA - B00-01
 498632  Palm Ridge Park  11:10 AM  6 A4 vs A2Aztecs FC B00 Premier Silvervs.Atlante SD Machine Soccer
 498635  Larsen Field  12:00 PM  1 A8 vs A11Atlante SD Trinityvs.Hotspurs USA - B2000
 498633  Ingold Sports Park  02:30 PM  3 A6 vs A13Fallbrook Villa FC B2001vs.San Diego Football Academy- B2000

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498642  Meridian ES  08:00 AM  2 A11 vs A10Hotspurs USA - B2000vs.Yalla Soccer Club - B2001
 498640  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A8 vs A13Atlante SD Trinityvs.San Diego Football Academy- B2000
 498641  Cesar Chavez Park  12:00 PM  1 A9 vs A12Atlante SD Machine Soccervs.Hotspurs USA - B00-01
 498638  Frances Ryan Park  03:30 PM  6 A5 vs A3FC Heat B2000 WHITEvs.Xolos Academy FC - B2001
 498639  Ingold Sports Park  04:50 PM  3 A6 vs A2Fallbrook Villa FC B2001vs.Atlante SD Machine Soccer

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498648  Meridian ES  09:50 AM  2 A11 vs A12Hotspurs USA - B2000vs.Hotspurs USA - B00-01
 498645  SoCal Soccer Complex  11:50 AM  1 A7 vs A3Oceanside Breakers - B01 Bluvs.Xolos Academy FC - B2001
 498646  Cesar Chavez Park  01:30 PM  1 A8 vs A2Atlante SD Trinityvs.Atlante SD Machine Soccer
 498644  Ingold Sports Park  02:30 PM  3 A6 vs A4Fallbrook Villa FC B2001vs.Aztecs FC B00 Premier Silver

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498650  SoCal Soccer Complex  10:00 AM  1 A7 vs A5Oceanside Breakers - B01 Bluvs.FC Heat B2000 WHITE
 498654  Mesa Verde MS  11:10 AM  1 A13 vs A12San Diego Football Academy- B2000vs.Hotspurs USA - B00-01
 498651  Cesar Chavez Park  12:00 PM  1 A8 vs A4Atlante SD Trinityvs.Aztecs FC B00 Premier Silver
 498652  Larsen Field  12:00 PM  2 A9 vs A3Atlante SD Machine Soccervs.Xolos Academy FC - B2001

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498659  Meridian ES  08:00 AM  2 A11 vs A3Hotspurs USA - B2000vs.Xolos Academy FC - B2001
 498660  Meridian ES  10:00 AM  2 A12 vs A2Hotspurs USA - B00-01vs.Atlante SD Machine Soccer
 498656  Ocean View MS  10:00 AM  1 A8 vs A6Atlante SD Trinityvs.Fallbrook Villa FC B2001
 498657  Ocean View MS  12:00 PM  1 A9 vs A5Atlante SD Machine Soccervs.FC Heat B2000 WHITE
 498658  Grossmont College  01:20 PM  1 A10 vs A4Yalla Soccer Club - B2001vs.Aztecs FC B00 Premier Silver

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498665  Meridian ES  08:00 AM  2 A12 vs A4Hotspurs USA - B00-01vs.Aztecs FC B00 Premier Silver
 498666  Mesa Verde MS  11:20 AM  1 A13 vs A3San Diego Football Academy- B2000vs.Xolos Academy FC - B2001
 498664  Meridian ES  12:00 PM  2 A11 vs A5Hotspurs USA - B2000vs.FC Heat B2000 WHITE
 498662  Larsen Field  02:00 PM  2 A9 vs A7Atlante SD Machine Soccervs.Oceanside Breakers - B01 Blu

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498688  Ingold Sports Park  10:30 AM  3 A3 vs A6Xolos Academy FC - B2001vs.Fallbrook Villa FC B2001

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498669  Meridian ES  03:10 PM  2 A11 vs A7Hotspurs USA - B2000vs.Oceanside Breakers - B01 Blu
 498672  El Cajon Valley HS  03:55 PM  1 A3 vs A2Xolos Academy FC - B2001vs.Atlante SD Machine Soccer
 498670  Meridian ES  05:00 PM  2 A12 vs A6Hotspurs USA - B00-01vs.Fallbrook Villa FC B2001
 498671  Frances Ryan Park  06:30 PM  1 A13 vs A5San Diego Football Academy- B2000vs.FC Heat B2000 WHITE

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498668  Grossmont College  10:00 AM  1 A10 vs A8Yalla Soccer Club - B2001vs.Atlante SD Trinity

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498678  El Cajon Valley HS  11:00 AM  2 A3 vs A4Xolos Academy FC - B2001vs.Aztecs FC B00 Premier Silver
 498674  Meridian ES  02:00 PM  2 A11 vs A9Hotspurs USA - B2000vs.Atlante SD Machine Soccer
 498677  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A2 vs A5Atlante SD Machine Soccervs.FC Heat B2000 WHITE
 498676  Mesa Verde MS  03:20 PM  1 A13 vs A7San Diego Football Academy- B2000vs.Oceanside Breakers - B01 Blu
 498675  Meridian ES  04:00 PM  2 A12 vs A8Hotspurs USA - B00-01vs.Atlante SD Trinity

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498683  El Cajon Valley HS  11:15 AM  1 A3 vs A8Xolos Academy FC - B2001vs.Atlante SD Trinity
 498681  Mesa Verde MS  01:20 PM  1 A13 vs A9San Diego Football Academy- B2000vs.Atlante SD Machine Soccer
 498680  Meridian ES  02:00 PM  2 A12 vs A10Hotspurs USA - B00-01vs.Yalla Soccer Club - B2001
 498682  Larsen Field  04:00 PM  1 A2 vs A7Atlante SD Machine Soccervs.Oceanside Breakers - B01 Blu
 498684  Frances Ryan Park  04:40 PM  4 A5 vs A4FC Heat B2000 WHITEvs.Aztecs FC B00 Premier Silver

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498653  Grossmont College  10:00 AM  1 A10 vs A2Yalla Soccer Club - B2001vs.Atlante SD Machine Soccer

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498687  Larsen Field  12:00 PM  2 A2 vs A9Atlante SD Machine Soccervs.Atlante SD Machine Soccer
 498689  Montgomery Waller Park  01:00 PM  1 A4 vs A7Aztecs FC B00 Premier Silvervs.Oceanside Breakers - B01 Blu
 498686  Mesa Verde MS  03:00 PM  1 A13 vs A11San Diego Football Academy- B2000vs.Hotspurs USA - B2000

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498647  Grossmont College  10:00 AM  1 A10 vs A13Yalla Soccer Club - B2001vs.San Diego Football Academy- B2000
 498690  Frances Ryan Park  12:00 PM  6 A5 vs A6FC Heat B2000 WHITEvs.Fallbrook Villa FC B2001

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498694  Montgomery Waller Park  11:30 AM  1 A4 vs A9Aztecs FC B00 Premier Silvervs.Atlante SD Machine Soccer
 498696  SoCal Soccer Complex  11:40 AM  1 A7 vs A6Oceanside Breakers - B01 Bluvs.Fallbrook Villa FC B2001
 498692  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A2 vs A11Atlante SD Machine Soccervs.Hotspurs USA - B2000
 498693  El Cajon Valley HS  02:00 PM  1 A3 vs A10Xolos Academy FC - B2001vs.Yalla Soccer Club - B2001
 498695  Frances Ryan Park  04:10 PM  4 A5 vs A8FC Heat B2000 WHITEvs.Atlante SD Trinity

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498663  Grossmont College  09:35 AM  1 A10 vs A6Yalla Soccer Club - B2001vs.Fallbrook Villa FC B2001

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 498702  Mance Buchanon Park  09:00 AM  3 A7 vs A8Oceanside Breakers - B01 Bluvs.Atlante SD Trinity
 498698  El Cajon Valley HS  11:00 AM  1 A3 vs A12Xolos Academy FC - B2001vs.Hotspurs USA - B00-01
 498699  Montgomery Waller Park  11:20 AM  1 A4 vs A11Aztecs FC B00 Premier Silvervs.Hotspurs USA - B2000
 498700  Frances Ryan Park  11:50 AM  6 A5 vs A10FC Heat B2000 WHITEvs.Yalla Soccer Club - B2001
 498701  Ingold Sports Park  12:00 PM  3 A6 vs A9Fallbrook Villa FC B2001vs.Atlante SD Machine Soccer
 498697  Cesar Chavez Park  01:30 PM  1 A2 vs A13Atlante SD Machine Soccervs.San Diego Football Academy- B2000






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.