Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2004 AA-A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9DF7814C-2C04-4864-94C8-FC98CFAF0CD2&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : SD United B2004 Black333333331333-0342.8334.00 28  15  4 0
 A1 : Oceanside Breakers - B2004 Blue333130331333-0292.4229.00 31  12  6 1
 A7 : Atlante SD Barcelona Elite033333303103-0252.0825.00 14  23  5 0
 A3 : San Diego SC B2004 White303033330303-0242.0024.00 8  29  12 0
 A6 : Matrix B04 LM333300031330-0221.8322.00 17  10  2 0
 A2 : Express Boys 2004 Premier - Hidalgo000000333033-0151.2515.00 -7  31  4 1
 A4 : SD Force FC Academy B2004- Gold330001030000-0100.8310.00 -17  39  16 0
 A10 : LSC B2004000331000000-070.587.00 -27  58  5 0
 A9 : Albion SC B04 Premier - Cutler000003000300-060.506.00 -28  53  1 0
 A5 : LAGSD B04 White-Tuholski000100000030-040.334.00 -19  43  5 2

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494740  Mt Carmel High School  08:00 AM  2 A4 vs A9SD Force FC Academy B2004- Gold 3 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler0
 494737  SoCal Sports Complex  09:40 AM  3 A1 vs A2Oceanside Breakers - B2004 Blue 5 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo0
 494736  Aviara Oaks MS  09:40 AM  1 A5 vs A8LAGSD B04 White-Tuholski 1 vs.SD United B2004 Black7
 494738  Sabre Springs Community Park  09:45 AM  2 A3 vs A10San Diego SC B2004 White 5 vs.LSC B20041
 494739  La Mesa Arts Academy  05:00 PM  1 A6 vs A7Matrix B04 LM 2 vs.Atlante SD Barcelona Elite0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494745  Aviara Oaks MS  08:00 AM  1 A5 vs A4LAGSD B04 White-Tuholski 2 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold3
 494744  Hilton Head Park  10:00 AM  1 A7 vs A9Atlante SD Barcelona Elite 5 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler4
 494741  SoCal Sports Complex  10:20 AM  2 A1 vs A3Oceanside Breakers - B2004 Blue 9 vs.San Diego SC B2004 White1
 494743  Encinitas Community Park  01:10 PM  3 A2 vs A8Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 1 vs.SD United B2004 Black3
 494742  Grossmont HS  04:00 PM  1 A6 vs A10Matrix B04 LM 4 vs.LSC B20040

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494746  Aviara Oaks MS  09:40 AM  1 A5 vs A3LAGSD B04 White-Tuholski 2 vs.San Diego SC B2004 White3
 494748  4S Ranch Sports Park  12:00 PM  6 A4 vs A1SD Force FC Academy B2004- Gold 1 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue6
 494749  Hilton Head Park  01:30 PM  1 A7 vs A10Atlante SD Barcelona Elite 13 vs.LSC B20043
 494747  Grossmont HS  02:00 PM  1 A6 vs A2Matrix B04 LM 2 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo0
 494750  Albert Van Zanten Park  02:10 PM  1 A8 vs A9SD United B2004 Black 4 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494751  Adobe Bluffs Park  08:00 AM  1 A3 vs A7San Diego SC B2004 White 2 vs.Atlante SD Barcelona Elite3
 494753  Albert Van Zanten Park  11:20 AM  1 A8 vs A2SD United B2004 Black 3 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo1
 494752  SoCal Sports Complex  11:40 AM  2 A1 vs A5Oceanside Breakers - B2004 Blue 3 vs.LAGSD B04 White-Tuholski3
 494755  Grossmont HS  02:00 PM  1 A6 vs A4Matrix B04 LM 4 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494754  Robb Field  01:00 PM  3 A9 vs A10Albion SC B04 Premier - Cutler 1 vs.LSC B20043

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494758  Hilton Head Park  08:30 AM  1 A7 vs A5Atlante SD Barcelona Elite 6 vs.LAGSD B04 White-Tuholski1
 494756  Albert Van Zanten Park  09:00 AM  1 A8 vs A4SD United B2004 Black 2 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold0
 494757  Grossmont College  11:35 AM  1 A10 vs A2LSC B2004 3 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo1
 494760  Robb Field  01:00 PM  4 A9 vs A3Albion SC B04 Premier - Cutler 0 vs.San Diego SC B2004 White6
 494759  La Mesa Arts Academy  04:30 PM  1 A6 vs A1Matrix B04 LM 0 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494762  Aviara Oaks MS  08:00 AM  1 A5 vs A9LAGSD B04 White-Tuholski 1 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler3
 494763  Leo Mullen Sports Park  12:00 PM  1 A2 vs A3Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 1 vs.San Diego SC B2004 White2
 494765  Hilton Head Park  12:00 PM  1 A7 vs A1Atlante SD Barcelona Elite 2 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue1
 494761  Albert Van Zanten Park  12:40 PM  1 A8 vs A6SD United B2004 Black 1 vs.Matrix B04 LM0
 494764  Grossmont College  12:45 PM  1 A10 vs A4LSC B2004 3 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494767  Robb Field  11:00 AM  2 A9 vs A7Albion SC B04 Premier - Cutler 2 vs.Atlante SD Barcelona Elite11
 494768  Mt Carmel High School  01:00 PM  2 A4 vs A3SD Force FC Academy B2004- Gold 2 vs.San Diego SC B2004 White3
 494770  Encinitas Community Park  01:20 PM  3 A2 vs A5Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 3 vs.LAGSD B04 White-Tuholski2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494774  Grossmont College  03:35 PM  1 A10 vs A8LSC B2004 2 vs.SD United B2004 Black5

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494771  Robb Field  12:00 PM  3 A9 vs A1Albion SC B04 Premier - Cutler 0 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue5
 494775  Willow Grove Elem  12:30 PM  1 A4 vs A5SD Force FC Academy B2004- Gold 3 vs.LAGSD B04 White-Tuholski2
 494772  Hilton Head Park  02:00 PM  1 A7 vs A2Atlante SD Barcelona Elite 0 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo2
 494773  Alliant Univ  02:35 PM  6 A3 vs A6San Diego SC B2004 White 1 vs.Matrix B04 LM0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494780  Del Norte HS  08:00 AM  1 A4 vs A7SD Force FC Academy B2004- Gold 0 vs.Atlante SD Barcelona Elite2
 494778  Rancho Bernardo Stadium  09:45 AM  1 A3 vs A8San Diego SC B2004 White 3 vs.SD United B2004 Black5
 494779  SoCal Sports Complex  10:00 AM  1 A1 vs A10Oceanside Breakers - B2004 Blue 11 vs.LSC B20041
 494777  Encinitas Community Park  11:50 AM  3 A2 vs A9Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 2 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler0
 494776  Poinsettia Park  06:20 PM  3 A5 vs A6LAGSD B04 White-Tuholski 2 vs.Matrix B04 LM5

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494769  SoCal Sports Complex  09:35 AM  2 A1 vs A8Oceanside Breakers - B2004 Blue 2 vs.SD United B2004 Black2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494783  Grossmont College  11:15 AM  1 A10 vs A3LSC B2004 1 vs.San Diego SC B2004 White5
 494781  Albert Van Zanten Park  11:20 AM  1 A8 vs A5SD United B2004 Black 4 vs.LAGSD B04 White-Tuholski1
 494785  Robb Field  12:00 PM  3 A9 vs A4Albion SC B04 Premier - Cutler 4 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold2
 494782  Leo Mullen Sports Park  01:10 PM  1 A2 vs A1Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 1 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue9
 494784  Hilton Head Park  02:00 PM  1 A7 vs A6Atlante SD Barcelona Elite 2 vs.Matrix B04 LM2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494766  Grossmont College  02:40 PM  1 A10 vs A6LSC B2004 1 vs.Matrix B04 LM4

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494789  Albert Van Zanten Park  10:50 AM  1 A8 vs A7SD United B2004 Black 3 vs.Atlante SD Barcelona Elite2
 494790  Aviara Park  12:20 PM  3 A5 vs A10LAGSD B04 White-Tuholski 3 vs.LSC B20040
 494788  Del Norte HS  12:30 PM  1 A4 vs A2SD Force FC Academy B2004- Gold 2 vs.Express Boys 2004 Premier - Hidalgo5
 494786  Alliant Univ  01:00 PM  6 A3 vs A1San Diego SC B2004 White 1 vs.Oceanside Breakers - B2004 Blue4
 494787  La Mesa Arts Academy  02:50 PM  1 A6 vs A9Matrix B04 LM 5 vs.Albion SC B04 Premier - Cutler0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 494793  Mance Buchanon Park  10:10 AM  2 A1 vs A4Oceanside Breakers - B2004 Blue 6 vs.SD Force FC Academy B2004- Gold0
 494794  Grossmont College  11:30 AM  1 A10 vs A7LSC B2004 1 vs.Atlante SD Barcelona Elite3
 494795  Robb Field  12:00 PM  3 A9 vs A8Albion SC B04 Premier - Cutler 2 vs.SD United B2004 Black6
 494792  Encinitas Community Park  01:20 PM  3 A2 vs A6Express Boys 2004 Premier - Hidalgo 2 vs.Matrix B04 LM0
 494791  Alliant Univ  02:45 PM  6 A3 vs A5San Diego SC B2004 White 3 vs.LAGSD B04 White-Tuholski1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.