Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2008 AA-B South
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7C36EC7C-FEEF-4887-8E42-E810FEEDBBF6&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : Matrix B08 NP Wht
A2 : AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe
A3 : SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
A4 : Matrix B08 LS
A5 : Atlante SD L Estrada
A6 : Aztecs FC B08 Silver
A7 : Rebels Soccer Club - B08 Blue
A8 : Hotspurs USA - B2008
A9 : Atlante SD G Morales

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525331  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A6 vs A7Aztecs FC B08 Silvervs.Rebels Soccer Club - B08 Blue
 525334  Larsen Field  10:00 AM  4 A5 vs A8Atlante SD L Estradavs.Hotspurs USA - B2008
 525333  North Park Recreation Center  11:30 AM  2 A1 vs A2Matrix B08 NP Whtvs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe
 525332  Pepper Drive ES  02:00 PM  1 A4 vs A9Matrix B08 LSvs.Atlante SD G Morales

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525338  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A6 vs A9Aztecs FC B08 Silvervs.Atlante SD G Morales
 525335  Southwestern College  10:40 AM  2 A7 vs A8Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.Hotspurs USA - B2008
 525336  Mater Dei HS  12:00 PM  1 A3 vs A1SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Matrix B08 NP Wht
 525337  Bonita Vista MS  02:20 PM  2 A2 vs A4AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.Matrix B08 LS

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525342  Montgomery Waller Park  09:10 AM  2 A6 vs A2Aztecs FC B08 Silvervs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe
 525339  Ocean View MS  09:30 AM  3 A5 vs A3Atlante SD L Estradavs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
 525340  Los Coches Creek MS  09:30 AM  2 A8 vs A9Hotspurs USA - B2008vs.Atlante SD G Morales
 525341  North Park Recreation Center  12:20 PM  2 A1 vs A4Matrix B08 NP Whtvs.Matrix B08 LS

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525344  Southwestern College  09:20 AM  2 A7 vs A3Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
 525346  Los Coches Creek MS  10:30 AM  2 A8 vs A2Hotspurs USA - B2008vs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe
 525343  Pepper Drive ES  03:00 PM  1 A4 vs A6Matrix B08 LSvs.Aztecs FC B08 Silver
 525345  Morley Field Sports Park  03:30 PM  6 A1 vs A5Matrix B08 NP Whtvs.Atlante SD L Estrada

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525347  Los Coches Creek MS  08:00 AM  2 A8 vs A4Hotspurs USA - B2008vs.Matrix B08 LS
 525348  Montgomery Waller Park  09:10 AM  2 A6 vs A1Aztecs FC B08 Silvervs.Matrix B08 NP Wht
 525349  Larsen Field  10:00 AM  4 A9 vs A3Atlante SD G Moralesvs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
 525350  Marsol Park  10:40 AM  1 A7 vs A5Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.Atlante SD L Estrada

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525352  Southwestern College  08:00 AM  2 A7 vs A1Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.Matrix B08 NP Wht
 525353  Los Coches Creek MS  09:00 AM  2 A8 vs A6Hotspurs USA - B2008vs.Aztecs FC B08 Silver
 525354  Ocean View MS  10:00 AM  3 A9 vs A5Atlante SD G Moralesvs.Atlante SD L Estrada
 525351  Bonita Vista MS  10:40 AM  2 A2 vs A3AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525355  Mater Dei HS  12:00 PM  1 A3 vs A9SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Atlante SD G Morales
 525356  Larsen Field  01:00 PM  4 A5 vs A7Atlante SD L Estradavs.Rebels Soccer Club - B08 Blue

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525357  Larsen Field  10:00 AM  4 A9 vs A7Atlante SD G Moralesvs.Rebels Soccer Club - B08 Blue
 525360  Larsen Field  11:30 AM  4 A5 vs A2Atlante SD L Estradavs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe
 525358  North Park Recreation Center  11:40 AM  2 A1 vs A8Matrix B08 NP Whtvs.Hotspurs USA - B2008
 525359  Mater Dei HS  01:20 PM  1 A3 vs A4SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Matrix B08 LS

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525363  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A6 vs A3Aztecs FC B08 Silvervs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
 525364  North Park Recreation Center  12:10 PM  2 A1 vs A9Matrix B08 NP Whtvs.Atlante SD G Morales
 525361  Pepper Drive ES  02:00 PM  1 A4 vs A5Matrix B08 LSvs.Atlante SD L Estrada
 525362  Southwestern College  02:40 PM  2 A7 vs A2Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525366  Mater Dei HS  08:00 AM  1 A3 vs A8SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Hotspurs USA - B2008
 525365  Marisol Pk  09:20 AM  1 A2 vs A9AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.Atlante SD G Morales
 525367  Larsen Field  02:30 PM  4 A5 vs A6Atlante SD L Estradavs.Aztecs FC B08 Silver
 525368  Pepper Drive ES  03:05 PM  1 A4 vs A7Matrix B08 LSvs.Rebels Soccer Club - B08 Blue

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525370  Larsen Field  08:30 AM  4 A9 vs A4Atlante SD G Moralesvs.Matrix B08 LS
 525372  Los Coches Creek MS  09:00 AM  2 A8 vs A5Hotspurs USA - B2008vs.Atlante SD L Estrada
 525371  Marisol Pk  10:40 AM  1 A2 vs A1AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.Matrix B08 NP Wht
 525369  Heritage Park  02:20 PM  1 A7 vs A6Rebels Soccer Club - B08 Bluevs.Aztecs FC B08 Silver

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525373  Los Coches Creek MS  08:00 AM  2 A8 vs A7Hotspurs USA - B2008vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue
 525374  Morley Field Sports Park  12:00 PM  6 A1 vs A3Matrix B08 NP Whtvs.SD Real Madrid White B2008 (Huerta)
 525376  Larsen Field  01:00 PM  4 A9 vs A6Atlante SD G Moralesvs.Aztecs FC B08 Silver
 525375  Pepper Drive ES  02:00 PM  1 A4 vs A2Matrix B08 LSvs.AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribe

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525380  Marisol Pk  08:00 AM  1 A2 vs A6AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.Aztecs FC B08 Silver
 525377  Mater Dei HS  08:00 AM  1 A3 vs A5SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Atlante SD L Estrada
 525378  Larsen Field  11:30 AM  4 A9 vs A8Atlante SD G Moralesvs.Hotspurs USA - B2008
 525379  Pepper Drive ES  01:45 PM  1 A4 vs A1Matrix B08 LSvs.Matrix B08 NP Wht

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 525382  Mater Dei HS  08:00 AM  1 A3 vs A7SD Real Madrid White B2008 (Huerta)vs.Rebels Soccer Club - B08 Blue
 525381  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A6 vs A4Aztecs FC B08 Silvervs.Matrix B08 LS
 525384  Marisol Pk  10:40 AM  1 A2 vs A8AYSO Matrix Bonita B2008 - Iribevs.Hotspurs USA - B2008
 525383  Larsen Field  02:30 PM  4 A5 vs A1Atlante SD L Estradavs.Matrix B08 NP Wht






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.