Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2009 AA-C Central
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7906212E-BA77-4B91-8DC2-18D0095395BF&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Juventus SD - B2009 Gold Vazquez303333333330-0302.5030.00 26  16  2 0
 A2 : Poway Vaqueros SC - B2009 Topete330303033330-0242.0024.00 11  25  0 0
 A3 : Albion SC B09 Premier - Leo330300333033-0242.0024.00 10  17  0 0
 A4 : Express Boys 2009 Select - Couchman333331003301-0231.9223.00 17  16  0 0
 A6 : PYSL Blast SC - McNeil B2009133033003033-0221.8322.00 4  18  2 0
 A10 : SD Force FC Academy B2009- Chavez003331013303-0201.6720.00 6  17  0 0
 A9 : La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews000030330003-0121.0012.00 -10  34  0 0
 A8 : NFFC B2009 WHITE003000 30030-090.829.82 -18  35  0 0
 A7 : Riptide SC - B2009 BLACK103001000000-050.425.00 -22  47  1 0
 A1 : Matrix B09 NC Blu000001 01001-030.273.27 -24  49  2 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481952  Mira Mesa Rec Center  10:40 AM  3 A5 vs A8Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 6 vs.NFFC B2009 WHITE1
 481953  San Elijo Pk Hilltop  11:40 AM  2 A1 vs A2Matrix B09 NC Blu 4 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete5
 481954  Robb Field  01:50 PM  6 A3 vs A10Albion SC B09 Premier - Leo 1 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez0
 481956  YMCA EAST  01:50 PM  1 A4 vs A9Express Boys 2009 Select - Couchman 5 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews1
 481955  Barnard ES  04:50 PM  1 A6 vs A7PYSL Blast SC - McNeil B2009 1 vs.Riptide SC - B2009 BLACK1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481959  Meadowbrook MS  08:00 AM  1 A2 vs A8Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 4 vs.NFFC B2009 WHITE1
 481961  Mira Mesa Rec Center  09:30 AM  3 A5 vs A4Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 2 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman3
 481957  San Elijo Pk Hilltop  02:10 PM  2 A1 vs A3Matrix B09 NC Blu 1 vs.Albion SC B09 Premier - Leo3
 481958  Barnard ES  03:40 PM  1 A6 vs A10PYSL Blast SC - McNeil B2009 2 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481965  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A7 vs A10Riptide SC - B2009 BLACK 1 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez2
 481963  Barnard ES  08:30 AM  1 A6 vs A2PYSL Blast SC - McNeil B2009 3 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete1
 481966  Hickman  09:10 AM  6B A8 vs A9NFFC B2009 WHITE 4 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews2
 481964  YMCA EAST  10:20 AM  1 A4 vs A1Express Boys 2009 Select - Couchman 9 vs.Matrix B09 NC Blu1
 481962  Mira Mesa Rec Center  12:00 PM  3 A5 vs A3Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 4 vs.Albion SC B09 Premier - Leo2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481960  NTC (Liberty Station) Park  09:00 AM  1 A7 vs A9Riptide SC - B2009 BLACK 1 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481968  San Elijo Pk Hilltop  10:20 AM  2 A1 vs A5Matrix B09 NC Blu 1 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez4
 481969  Hickman  10:20 AM  6B A8 vs A2NFFC B2009 WHITE 0 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete3
 481970  Allen Field  11:30 AM  2 A9 vs A10La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 2 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez4
 481971  Barnard ES  12:15 PM  1 A6 vs A4PYSL Blast SC - McNeil B2009 0 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman3
 481967  Robb Field  04:10 PM  7 A3 vs A7Albion SC B09 Premier - Leo 4 vs.Riptide SC - B2009 BLACK3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481974  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A7 vs A5Riptide SC - B2009 BLACK 1 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez5
 481972  Hickman  08:00 AM  6B A8 vs A4NFFC B2009 WHITE 0 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman3
 481973  Design 39 Campus  09:10 AM  1 A10 vs A2SD Force FC Academy B2009- Chavez 5 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete2
 481975  Barnard ES  11:00 AM  1 A6 vs A1PYSL Blast SC - McNeil B2009 6 vs.Matrix B09 NC Blu0
 481976  Allen Field  11:45 AM  2 A9 vs A3La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 3 vs.Albion SC B09 Premier - Leo2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481981  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A7 vs A1Riptide SC - B2009 BLACK 4 vs.Matrix B09 NC Blu4
 481977  Hickman  08:00 AM  6B A8 vs A6NFFC B2009 WHITE 1 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20092
 481978  Mira Mesa Rec Center  08:45 AM  3 A5 vs A9Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 6 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews0
 481979  Meadowbrook MS  11:50 AM  1 A2 vs A3Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 2 vs.Albion SC B09 Premier - Leo0
 481980  Design 39 Campus  12:40 PM  1 A10 vs A4SD Force FC Academy B2009- Chavez 1 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481985  San Elijo Pk HilltopClosed!  09:10 AM  2 A1 vs A8Matrix B09 NC Blu   vs.NFFC B2009 WHITE 
 481984  YMCA EAST  09:10 AM  1 A4 vs A3Express Boys 2009 Select - Couchman 0 vs.Albion SC B09 Premier - Leo2
 481986  Meadowbrook MS  10:20 AM  1 A2 vs A5Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 2 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez5
 481983  Allen Field  11:30 AM  2 A9 vs A7La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 3 vs.Riptide SC - B2009 BLACK2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481988  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A7 vs A2Riptide SC - B2009 BLACK 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete7
 481990  Design 39 Campus  09:10 AM  1 A10 vs A8SD Force FC Academy B2009- Chavez 0 vs.NFFC B2009 WHITE2
 481987  Allen Field  11:30 AM  2 A9 vs A1La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 4 vs.Matrix B09 NC Blu1
 481991  YMCA EAST  12:40 PM  1 A4 vs A5Express Boys 2009 Select - Couchman 1 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez2
 481989  Robb Field  03:00 PM  6 A3 vs A6Albion SC B09 Premier - Leo 2 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20091

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481996  YMCA EAST  08:00 AM  1 A4 vs A7Express Boys 2009 Select - Couchman 4 vs.Riptide SC - B2009 BLACK1
 481995  San Elijo Pk Hilltop  10:20 AM  2 A1 vs A10Matrix B09 NC Blu 3 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez3
 481992  Mira Mesa Rec Center  12:00 PM  3 A5 vs A6Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 2 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20090
 481993  Meadowbrook MS  02:30 PM  1 A2 vs A9Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 2 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews0
 481994  Robb Field  03:00 PM  7 A3 vs A8Albion SC B09 Premier - Leo 4 vs.NFFC B2009 WHITE0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482000  Cleator Community Park  08:00 AM  2 A7 vs A6Riptide SC - B2009 BLACK 4 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20095
 481997  Hickman  08:00 AM  6B A8 vs A5NFFC B2009 WHITE 2 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez6
 481999  Design 39 Campus  09:10 AM  1 A10 vs A3SD Force FC Academy B2009- Chavez 2 vs.Albion SC B09 Premier - Leo1
 481998  Meadowbrook MS  09:20 AM  1 A2 vs A1Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 7 vs.Matrix B09 NC Blu1
 482001  Allen Field  12:45 PM  2 A9 vs A4La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 1 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman4

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 481982  4S Ranch Sports Park  01:00 PM  2 A10 vs A6SD Force FC Academy B2009- Chavez 1 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20090

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482006  Mira Mesa Rec Center  09:00 AM  3 A5 vs A10Juventus SD - B2009 Gold Vazquez 2 vs.SD Force FC Academy B2009- Chavez0
 482002  Robb Field  09:10 AM  7 A3 vs A1Albion SC B09 Premier - Leo 3 vs.Matrix B09 NC Blu0
 482005  Hickman  09:10 AM  6B A8 vs A7NFFC B2009 WHITE 5 vs.Riptide SC - B2009 BLACK0
 482003  Barnard ES  09:45 AM  1 A6 vs A9PYSL Blast SC - McNeil B2009 2 vs.La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews1
 482004  YMCA EAST  10:20 AM  1 A4 vs A2Express Boys 2009 Select - Couchman 3 vs.Poway Vaqueros SC - B2009 Topete4

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 482007  Robb Field  08:00 AM  6 A3 vs A5Albion SC B09 Premier - Leo 3 vs.Juventus SD - B2009 Gold Vazquez1
 482010  Design 39 Campus  10:20 AM  1 A10 vs A7SD Force FC Academy B2009- Chavez 7 vs.Riptide SC - B2009 BLACK0
 482008  Meadowbrook MS  10:20 AM  1 A2 vs A6Poway Vaqueros SC - B2009 Topete 1 vs.PYSL Blast SC - McNeil B20092
 482009  San Elijo Pk Hilltop  11:30 AM  2 A1 vs A4Matrix B09 NC Blu 1 vs.Express Boys 2009 Select - Couchman1
 482011  Allen Field  02:15 PM  2 A9 vs A8La Jolla IMPACT - B2009 White - Karl Andrews 5 vs.NFFC B2009 WHITE1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.