Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - SDDA B2010 Flight 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6BF56C67-17F4-417B-8A83-50AEA5CF0812&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : Albion B10 Academy - Shuttleworth
A2 : SD Surf Academy Boys Select 2010
A3 : LAGSD B10 - Howitt
A4 : San Diego SC B2010 Navy
A5 : Rebels Soccer Club - B10 Elite
A6 : Atlante SD E Moreno

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491246  Rancho Bernardo Park  10:40 AM  1 A4 vs A5San Diego SC B2010 Navyvs.Rebels Soccer Club - B10 Elite
 491245  Robb Field  11:30 AM  6 A1 vs A2Albion B10 Academy - Shuttleworthvs.SD Surf Academy Boys Select 2010
 491244  Aviara Park  12:00 PM  6 A3 vs A6LAGSD B10 - Howittvs.Atlante SD E Moreno

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491247  Southwestern College  08:00 AM  5 A5 vs A6Rebels Soccer Club - B10 Elitevs.Atlante SD E Moreno
 491248  Robb Field  09:10 AM  6 A1 vs A3Albion B10 Academy - Shuttleworthvs.LAGSD B10 - Howitt
 491249  S D Polo Club  10:10 AM  2 A2 vs A4SD Surf Academy Boys Select 2010vs.San Diego SC B2010 Navy

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491251  Southwestern College  09:10 AM  5 A5 vs A3Rebels Soccer Club - B10 Elitevs.LAGSD B10 - Howitt
 491252  Rancho Bernardo Park  11:45 AM  1 A4 vs A1San Diego SC B2010 Navyvs.Albion B10 Academy - Shuttleworth
 491250  Ocean View MS  03:30 PM  3 A6 vs A2Atlante SD E Morenovs.SD Surf Academy Boys Select 2010

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491255  Ocean View MS  10:00 AM  3 A6 vs A4Atlante SD E Morenovs.San Diego SC B2010 Navy
 491253  S D Polo Club  11:20 AM  2 A2 vs A3SD Surf Academy Boys Select 2010vs.LAGSD B10 - Howitt
 491254  Robb Field  12:40 PM  7 A1 vs A5Albion B10 Academy - Shuttleworthvs.Rebels Soccer Club - B10 Elite

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491257  Aviara Park  09:40 AM  6 A3 vs A4LAGSD B10 - Howittvs.San Diego SC B2010 Navy
 491258  S D Polo Club  11:20 AM  2 A2 vs A5SD Surf Academy Boys Select 2010vs.Rebels Soccer Club - B10 Elite
 491256  Cesar Chavez Park  02:00 PM  2 A6 vs A1Atlante SD E Morenovs.Albion B10 Academy - Shuttleworth

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491259  Larsen Field  08:30 AM  5 A6 vs A3Atlante SD E Morenovs.LAGSD B10 - Howitt
 491261  Southwestern College  09:10 AM  5 A5 vs A4Rebels Soccer Club - B10 Elitevs.San Diego SC B2010 Navy
 491260  S D Polo Club  10:10 AM  2 A2 vs A1SD Surf Academy Boys Select 2010vs.Albion B10 Academy - Shuttleworth

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491263  Aviara Park  12:00 PM  4 A3 vs A1LAGSD B10 - Howittvs.Albion B10 Academy - Shuttleworth
 491264  Rancho Bernardo Park  12:00 PM  1 A4 vs A2San Diego SC B2010 Navyvs.SD Surf Academy Boys Select 2010
 491262  Ocean View MS  02:30 PM  3 A6 vs A5Atlante SD E Morenovs.Rebels Soccer Club - B10 Elite

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491265  S D Polo Club  09:00 AM  2 A2 vs A6SD Surf Academy Boys Select 2010vs.Atlante SD E Moreno
 491267  Robb Field  11:30 AM  6 A1 vs A4Albion B10 Academy - Shuttleworthvs.San Diego SC B2010 Navy
 491266  Aviara Park  12:00 PM  6 A3 vs A5LAGSD B10 - Howittvs.Rebels Soccer Club - B10 Elite

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491268  Aviara Park  01:10 PM  4 A3 vs A2LAGSD B10 - Howittvs.SD Surf Academy Boys Select 2010
 491269  Southwestern College  01:50 PM  5 A5 vs A1Rebels Soccer Club - B10 Elitevs.Albion B10 Academy - Shuttleworth
 491270  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  02:40 PM  2 A4 vs A6San Diego SC B2010 Navyvs.Atlante SD E Moreno

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 491272  Rancho Bernardo Park  09:10 AM  1 A4 vs A3San Diego SC B2010 Navyvs.LAGSD B10 - Howitt
 491271  Robb Field  10:20 AM  6 A1 vs A6Albion B10 Academy - Shuttleworthvs.Atlante SD E Moreno
 491273  Southwestern College  12:40 PM  5 A5 vs A2Rebels Soccer Club - B10 Elitevs.SD Surf Academy Boys Select 2010






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.