Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2008 AA-C Central 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018leaguepages.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=35CE53BA-2DC5-4F97-A7CD-CE0880B7CE29&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : SD Force FC Academy B2008- ORielly
A2 : Matrix B08 LM
A3 : Matrix B08 MM
A4 : Attack B08 White
A5 : INTRA FC - B2008
A6 : PYSL Blast SC - Guzik B2008
A7 : Scripps United - B2008 White
A8 : Albion SC B08 Premier - West
A9 : Borussia Del Mar - B08
A10 : DMCV Sharks B2008 - Bergum

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482438  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A8INTRA FC - B2008vs.Albion SC B08 Premier - West
 482439  Design 39 Campus  10:40 AM  2 A1 vs A2SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.Matrix B08 LM
 482440  Wangenheim MS  12:00 PM  1 A3 vs A10Matrix B08 MMvs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482441  Pacific Beach MS  04:45 PM  1 A6 vs A7PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.Scripps United - B2008 White

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482443  Design 39 Campus  08:00 AM  2 A1 vs A3SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.Matrix B08 MM
 482447  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A4INTRA FC - B2008vs.Attack B08 White
 482444  Pacific Beach MS  11:35 AM  1 A6 vs A10PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482445  La Mesa Arts Academy  05:00 PM  1 A2 vs A8Matrix B08 LMvs.Albion SC B08 Premier - West
 482446  Jerabek Park  05:40 PM  3 A7 vs A9Scripps United - B2008 Whitevs.Borussia Del Mar - B08

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482448  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A3INTRA FC - B2008vs.Matrix B08 MM
 482449  Pacific Beach MS  10:10 AM  1 A6 vs A2PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.Matrix B08 LM
 482450  Horizon Church  11:10 AM  1B A4 vs A1Attack B08 Whitevs.SD Force FC Academy B2008- ORielly
 482451  Jerabek Park  11:10 AM  3 A7 vs A10Scripps United - B2008 Whitevs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482452  Robb Field  04:00 PM  8 A8 vs A9Albion SC B08 Premier - Westvs.Borussia Del Mar - B08

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482442  Nativity Church  04:45 PM  1 A4 vs A9Attack B08 Whitevs.Borussia Del Mar - B08

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482453  Hourglass Park  08:00 AM  5 A3 vs A7Matrix B08 MMvs.Scripps United - B2008 White
 482454  Design 39 Campus  09:20 AM  2 A1 vs A5SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.INTRA FC - B2008
 482456  Carmel Creek ES  10:10 AM  2 A9 vs A10Borussia Del Mar - B08vs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482455  Robb Field  10:40 AM  1 A8 vs A2Albion SC B08 Premier - Westvs.Matrix B08 LM
 482457  Pacific Beach MS  01:00 PM  1 A6 vs A4PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.Attack B08 White

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482458  Robb Field  08:00 AM  8 A8 vs A4Albion SC B08 Premier - Westvs.Attack B08 White
 482460  Jerabek Park  11:30 AM  3 A7 vs A5Scripps United - B2008 Whitevs.INTRA FC - B2008
 482461  Pacific Beach MS  01:00 PM  1 A6 vs A1PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.SD Force FC Academy B2008- ORielly
 482462  Carmel Creek ES  02:10 PM  2 A9 vs A3Borussia Del Mar - B08vs.Matrix B08 MM
 482459  Torrey Hills Park  06:15 PM  1 A10 vs A2DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.Matrix B08 LM

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482466  Torrey Hills Park  08:00 AM  2 A10 vs A4DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.Attack B08 White
 482464  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A9INTRA FC - B2008vs.Borussia Del Mar - B08
 482463  Robb Field  12:00 PM  1 A8 vs A6Albion SC B08 Premier - Westvs.PYSL Blast SC - Guzik B2008
 482465  La Mesa Arts Academy  01:20 PM  1 A2 vs A3Matrix B08 LMvs.Matrix B08 MM
 482467  Jerabek Park  03:30 PM  3 A7 vs A1Scripps United - B2008 Whitevs.SD Force FC Academy B2008- ORielly

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482470  Nativity Church  10:50 AM  2 A4 vs A3Attack B08 Whitevs.Matrix B08 MM
 482471  Design 39 Campus  02:40 PM  2 A1 vs A8SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.Albion SC B08 Premier - West
 482468  Torrey Hills Park  02:40 PM  2 A10 vs A6DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.PYSL Blast SC - Guzik B2008
 482472  La Mesa Arts Academy  03:00 PM  1 A2 vs A5Matrix B08 LMvs.INTRA FC - B2008
 482469  Carmel Creek ES  03:10 PM  2 A9 vs A7Borussia Del Mar - B08vs.Scripps United - B2008 White

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482475  Hourglass Park  09:00 AM  5 A3 vs A6Matrix B08 MMvs.PYSL Blast SC - Guzik B2008
 482477  Horizon Church  09:15 AM  1B A4 vs A5Attack B08 Whitevs.INTRA FC - B2008
 482473  Carmel Creek ES  11:00 AM  2 A9 vs A1Borussia Del Mar - B08vs.SD Force FC Academy B2008- ORielly
 482474  Jerabek Park  12:50 PM  3 A7 vs A2Scripps United - B2008 Whitevs.Matrix B08 LM
 482476  Torrey Hills Park  02:40 PM  2 A10 vs A8DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.Albion SC B08 Premier - West

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482480  Hourglass Park  09:00 AM  5 A3 vs A8Matrix B08 MMvs.Albion SC B08 Premier - West
 482478  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A6INTRA FC - B2008vs.PYSL Blast SC - Guzik B2008
 482481  Design 39 Campus  10:40 AM  2 A1 vs A10SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482482  Horizon Church  12:30 PM  1B A4 vs A7Attack B08 Whitevs.Scripps United - B2008 White
 482479  La Mesa Arts Academy  02:45 PM  1 A2 vs A9Matrix B08 LMvs.Borussia Del Mar - B08

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482485  Torrey Hills Park  09:15 AM  1 A10 vs A3DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.Matrix B08 MM
 482486  Jerabek Park  11:40 AM  3 A7 vs A6Scripps United - B2008 Whitevs.PYSL Blast SC - Guzik B2008
 482483  Robb Field  12:00 PM  1 A8 vs A5Albion SC B08 Premier - Westvs.INTRA FC - B2008
 482484  La Mesa Arts Academy  02:35 PM  1 A2 vs A1Matrix B08 LMvs.SD Force FC Academy B2008- ORielly

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482487  Carmel Creek ES  01:20 PM  2 A9 vs A4Borussia Del Mar - B08vs.Attack B08 White

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482491  Robb Field  09:20 AM  1 A8 vs A7Albion SC B08 Premier - Westvs.Scripps United - B2008 White
 482492  Ramona Community Park  10:00 AM  4 A5 vs A10INTRA FC - B2008vs.DMCV Sharks B2008 - Bergum
 482489  Pacific Beach MS  10:10 AM  1 A6 vs A9PYSL Blast SC - Guzik B2008vs.Borussia Del Mar - B08
 482488  Hourglass Park  10:20 AM  5 A3 vs A1Matrix B08 MMvs.SD Force FC Academy B2008- ORielly
 482490  Horizon Church  12:15 PM  1B A4 vs A2Attack B08 Whitevs.Matrix B08 LM

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 482493  Hourglass Park  09:00 AM  5 A3 vs A5Matrix B08 MMvs.INTRA FC - B2008
 482495  Design 39 Campus  09:20 AM  2 A1 vs A4SD Force FC Academy B2008- ORiellyvs.Attack B08 White
 482496  Torrey Hills Park  11:45 AM  1 A10 vs A7DMCV Sharks B2008 - Bergumvs.Scripps United - B2008 White
 482497  Carmel Creek ES  11:50 AM  2 A9 vs A8Borussia Del Mar - B08vs.Albion SC B08 Premier - West
 482494  La Mesa Arts Academy  04:00 PM  1 A2 vs A6Matrix B08 LMvs.PYSL Blast SC - Guzik B2008






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.